Genel

Erkekler İçin Stil Rehberi: Kendi Giyim Tarzını Oluşturmak İsteyenlere Altın Değerinde 9 Tavsiye

0
Lütfen Oturum aç veya Kayıt Ol bunu yapmak için.

Sadece erkekler değil şüphesiz her insan giyim konusunda oldukça özenli davranmak ister. Ancak çoğu kişi iyi giyinmenin çok para harcamakla eş değer olduğunu düşünür. Fakat bunun için her zaman çok para harcamanız gerekmez. Hem erkekler hem de kadınlar için stil sahibi görünmenin bazı kilit kuralları vardır. Bunun için öncelikle giyim kurallarını doğru bir şekilde uygulamak gerekir. Giyim konusunda bazı püf noktaları iyice benimsediğinizde ve bunu kıyafet seçimlerinize yansıttığınızda çok efor sarf etmeden stil sahibi görünebilirsiniz. Ufak detaylardan daha önemli tavsiyelerle, bu içerik her daim şık görünmenize yardımcı olacak! İşte erkekler için stil rehberi…

#1

Pahalı kıyafetler her zaman şık değildir!

Giyinmek şüphesiz tüm insanlar için bir zorunluluk. Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinde yeri olan temel ihtiyaçlardan biri. Tamam! Buraya kadar her şey normal ancak giyinmeniz, iyi giyindiğiniz anlamına gelmiyor. Kış mevsiminde alelade giydiğiniz bir mont sizi sıcak tutabilir ancak şık göstermeyebilir. Ayakkabınız gayet kaliteli ve dayanıklı olabilir, peki moda trendlerine uygun mu?

Pahalı bir markadan alınmış herhangi bir elbise de sizi şık göstermeyebilir. Erkeklerin düştüğü temel hatalardan biri de budur. Pahalı olan kıyafetler, her zaman şıklık garantisi vermez. Dünyanın parasını verip aldığınız bir gömlek ve pantolonun yerine moda trendlerine uyan bir tişört ve şort bile üzerinizde daha güzel görünebilir.
#2

Vücut ölçülerine uygun kıyafetler seçmek oldukça önemli

Bir mağazaya girdiniz, gözünüze güzel görünen bir parçayı seçtiniz ve giydiniz. Beden uymadı ve işin kötüsü size uygun beden de kalmamış. Çoğu erkek böyle bir durumda aldığı giysinin biraz bol ya da biraz dar olmasını pek umursamaz. Fakat bu durum erkeklerin giyim konusunda yaptıkları en büyük hatalardan biridir. Bu açıdan tavsiyemiz kesinlikle vücut ölçülerinize uygun giysileri almanızdan yana olacak.
#3

Dolabınızı renklendirin!

Dünya üzerinde hiçbir şeyin cinsiyeti yoktur. Haliyle renklerin de kadını erkeği yoktur. Her insana farklı bir renk yakışır. Kimine kırmızı enerji verirken kimi siyah giyerek daha şık görünür. Renk konusunda katı olduğunuz zaman birçok güzel giyinme tercihini baştan elemiş oluyorsunuz.
#4

Popüler kültüre bağlı kalmaktan kaçının

Çağımızın getirdiği teknoloji sayesinde ünlü erkeklerin giyim tarzları daha rahat takip edilebiliyor. Haliyle birçok kişi aynı stilde giyinmeye çalışıyor. Her giysi herkesin üzerinde aynı çarpıcılıkta görünmeyecektir. Ten renginizden tutun saç renginize kadar giyiminizi etkileyecek değişkenler bu duruma örnek gösterilebilir. Örneğin uzun bir palto eğer boyunuz kısaysa size istediğiniz çekiciliği sağlayamayacaktır. Popüler giyim tarzlarına dikkatle yaklaşmak ve kendi fiziksel özellikleriniz dahilinde giyinmek sizi her zaman daha şık gösterecektir!
#5

Saklamaya çalıştığınız fiziksel özellikler nedeniyle kendinize haksızlık etmeyin

Dar omuzlar yüzünden üzerinizde harika görünebilecek bir gömleği giymekten çekinmeyin. Kısa bacaklara sahip olmaktan dolayı sizi muhteşem gösterebilecek bir şorttan kendinizi mahrum bırakmayın. Evet, hepimizin kendisinde sevmediği fiziksel özellikler mevcut ama bunları kapatarak, göstermeyerek çözmek mümkün değil. Kendinize haksızlık etmeyin.
#6

Detaylar bütüne hizmet etsin

Her ne kadar halk arasında detayların bütünü oluşturduğu savunulsa da giyim konusunda durum bu görüşü yansıtmıyor. Detaylar elbette önemlidir ancak giyim konusunda detaylara çok takılmak bütünü göz ardı etmenize neden olabilir. Bir bütün olarak kıyafetin genel görüntüsünü, önemsiz bir kaç detayı tutarlı göstermek için mahvetmek olasıdır. Bu yüzden detayları bütüne odaklı bir şekilde değerlendirmek çok daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Örneğin klasik giyimde ilk olarak kalıba ve renk seçimine dikkat edilmesi gerekiyor. Elinizdeki kol düğmesine uygun bir gömlek seçip, ceket ve pantolonunuzu buna göre seçmek hiç akıllıca olmayacaktır. Bırakın detaylar bütüne hizmet etsin.
#7

Gardırobunuzda devrim yapın

Belli bir giyim tarzına sahip olmak güzeldir ancak tek düze bir giyim anlayışı hiç akıllıca bir davranış olmayacaktır. Etkili ve dikkat çekici bir şekilde giyinmek isteyen erkeklerin sık düştüğü hatalardan en önemlisi tek tip giyinmektir. Örneğin çoğunlukla klasik giyimden hoşlanan bir erkeğe spor modeller daha fazla yakışabilir. Spor giyime alışkın olan bir erkeğin üzerinde klasik giyim harikalar yaratabilir. Giyim konusunda, stil sadakat gerektirmez. Denemediğiniz stillere gardırobunuzda daha fazla yer açmalısınız.
#8

Ayakkabı seçimine dikkat!

Ayakkabı kavramı erkek giyim konusunda sandığınızdan daha fazla önem arz ediyor. Oldukça başarılı bir kıyafet seçimi sonrası yapılan yanlış bir ayakkabı seçimi tüm emeklerinizi bir anda çöpe atabilir. Muhteşem bir kombinin altına giyilen hatalı bir ayakkabı, beklediğiniz şıklığı yok edecek en önemli unsurlardan biri. Bu yüzden ayakkabı seçiminizde giyim stiline uygun bir tercih yapmak oldukça önemli.
#9

En önemli tavsiye; çevreniz için değil kendiniz için giyinin

Erkekler için stil rehberi listemizin sonuna geldik! Giyim konusunda kendi dışında herkesin beğenisine odaklı bir yaklaşım şüphesiz sizi rahatsız edecektir. İnsan faktörü çok karmaşık ve çeşitli hazlar, beğeniler ve yaklaşımlarla doludur. Kimseyi aynı anda aynı derecede etkileyemez ve giyiminizi beğendiremezsiniz. Bu yüzden kendinize yakıştırdığınız ve kurallı bir şekilde hazırladığınız kombinler sizi daha net yansıtacaktır.
Bu İllüzyonlardan En Çok Kafanızı Karıştıran Hangisi?
Peep Show: New York Seks Endüstrisi ve Yetişkin Tiyatroları Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey
Ad Area

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu yazı için zaten tepki gösterdim.

Tepkiler