Internet Teknoloji

HER TELEFONDA OLMASI GEREKEN MOBİL SAĞLIK UYGULAMALARI

0
Lütfen Oturum aç veya Kayıt Ol bunu yapmak için.

Geliştirilen mobil uygulamalar hayatımızı her geçen gün kolaylaştırıyor. Uygulamalar ile işlemlerimizi kısa bir süre içinde gerçekleştirebiliyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği mobil uygulamalarda online işlerimizi kolay bir şekilde yapmamızı sağlıyor. Peki her telefonda olması gereken mobil sağlık uygulamaları neler? İşte yanıtı…

Mobil sağlık uygulamaları

#1

MHRS

Uygulama, Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri gibi merkezlerden vatandaşların, istedikleri doktor ve belirledikleri tarihte randevu almalarını sağlıyor. Uygulama içerisinden aldığınız randevuyu takip edebilir ve randevu iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama IOS ve Android telefonlarda kullanılabiliyor.
#2

E-Nabız

E-Nabız, sağlık merkezlerinde toplanan kişisel sağlık verilerine, kişilerin ve kişilerin yetkilendirdiği yakınlarının ve doktorların, internet üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır. Uygulama içerisinde konulan teşhisler, yapılan tahliller, ilaçlar ve aşılar gibi bilgilerde görülebiliyor. Uygulama, App store ve Google Play Store’dan kolayca indirilebilir.
#3

Türkiye Beslenme Rehberi

Uygulama içerisinde yer alan Türkiye Beslenme Rehberi, yeterli ve dengeli beslenme konusunda bilgi vermek ve beslenme ile ilgili tüm koşulları açıklamak amacıyla oluşturulmuş önerileri içeriyor.
#4

112 Acil Yardım Butonu

Sağlık Bakanlığının kullanıma sunduğu “112 Acil Yardım Butonu” uygulaması ile acil durumlarda sizin ya da yakınlarınızın yaşadığı veya çevrenizde gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir olayda acil servise haber vermeniz ve uygulamanın göndereceği konum bilgisi ile size en kısa sürede ulaşılmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Uygulamayı Google Play Store ve App Store’dan indirmeniz mümkün.
#5

Engelsiz Sesli Kitap

Engelsiz Sesli Kitap uygulaması, engelli vatandaşların sağlık ile ilgili temel bilgilere ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Uygulama IOS ve Android telefonlarda kullanılabiliyor.

Peki siz telefonunuzda hangi sağlık uygulamalarını kullanıyorsunuz?
Biz Fark Etmeden Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Büyüyen Büyüleyici 15 Kadın Oyuncu
Ad Area

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu yazı için zaten tepki gösterdim.

Tepkiler