Eğlence Genel Kültür

Instagram Zenginleri: Instagram’dan En Çok Para Kazanan 10 Ünlü

0
Lütfen Oturum aç veya Kayıt Ol bunu yapmak için.

Son 7 – 8 yıla damgasını vuran ve sosyal medyayı domine eden uygulamalardan biri olan Instagram, ünlü isimlerin en çok rağbet gösterdiği sosyal mecraların başında geliyor. Ünlü isimler Instagram paylaşımları ile milyonlarca dolar gelir elde edebiliyor. Instagram’da “ünlülük” kisvesi zaman zaman değişebiliyor olsa da genellikle Instagram’ın zirvesi değişmiyor. En çok kazanan 10 isim uzun zamandır zirveyi kimseye bırakmıyor. Güncel veriler ışığında, Instagram’dan en çok para kazanan ünlüler bakın kimlermiş…

#1

Cristiano Ronaldo

Futbol dünyasının son 20 yılına damga vuran iki büyük isimden biri olan Cristiano Ronaldo, sosyal medyada ve reklam dünyasında da her geçen gün yeni rekorlar kırıyor. Ronaldo’nun bu mecralarda yakaladığı istatistikler ünlü futbolcuyu kariyerinin sonunda bile olsa hala zirvede tutmayı başarıyor.

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biri olan Portekizli yıldız Ronaldo, genellikle her yıl Instagram’ın en çok kazanan ismi oluyor. Instagram’da güncel rakamlar ile 484 milyon takipçisi olan Ronaldo paylaşım başına yaklaşık 2,5 milyon dolar kazanıyor.
#2

Kylie Jenner

Ünlü magazin figürleri “Jenner Kardeşler”in küçük olanı Kylie Jenner, Cristiano Ronaldo’dan sonra Instagram dünyasının en ünlü figürü olarak görünüyor. Ünlü televizyon figürü, model ve iş kadını olan Kylie Jenner marka işbirlikleriyle Instagram’daki gelirini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Zaten çok ünlü bir kişilik olan Kylie Jenner Amerikan tüketim kültürünün de etkisiyle zirveye noktaya gelmiş durumda.

Kylie Jenner bir Instagram gönderisinden 2 milyon dolar civarında bir gelir elde ediyor. Bu geliri ise 370 milyon takipçisine ve sponsorlara borçlu.
#3

Lionel Messi

Futbol tarihinin belki de gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu, Cristiano Ronaldo ile birlikte son 20 yıla damga vuran en büyük yıldız olan Lionel Messi’nin bu listede olmaması şaşırtıcı olurdu. Arjantinli yıldız, en büyük rakibi ve ebedi dostu Ronaldo kadar büyük bir sosyal medya figürü olmasa da futbolda yarattığı fark, kazandığı başarılar derken sosyal medyada fenomen hale geldi.

Futbolun yaşayan efsanelerinden Lionel Messi Instagram’daki 363 milyon takipçisiyle, güncel olarak en çok takipçiye sahip üçüncü isim olarak karşımıza çıkıyor. Bu takipçi sayısı ve sponsor gelirleri ise Arjantinli yıldıza paylaşım başı1,9 milyon dolar civarı bir gelir kazandırıyor.
#4

Selena Gomez

Yıldızı Disney’de parlayan ve dünyanın en ünlü şarkıcılarından biri haline gelen Selena Gomez, sosyal meydanın da en ünlü simaları arasında yer alıyor. Şarkıcılığın yanında oyunculuk, tasarımcılık, yapımcılık gibi işlerle de uğraşan Selena Gomez dünyanın tartışmasız adı en çok bilinen sanatçılarından biri. Bu durumu, Gomez’in dünyanın her noktasında bulunan hayranları ve sıkı takipçileri üzerinden tespit etmek oldukça kolay.

Instagram’da toplam 348 milyon takipçisi olan Selena Gomez, Instagram’da paylaşım başına yaklaşık 1,75 milyon dolar kazanıyor.
#5

Dwayne Johnson

Amerikan film endüstrisi Hollywood’un en çok kazanan ve en ünlü aktörlerinden olan Dwayne Johnson’un sosyal medyada geride kalması zaten düşünülemezdi. Filmleri ile milyonları beyazperdeye kilitleyen Johnson, aynı zamanda iyi bir vücut geliştirme sporcusu olduğu için Instagram’daki paylaşımları oldukça dikkat çekiyor. Ünlü aktörü sinemadaki hayranları dışında sporcular da takip ediyor.

Instagram’ın en çok takipçiye sahip beşinci ismi olan Dwayne Johnson’un güncel olarak 339 milyon takipçisi bulunuyor. “The Rock” takipçi sayısı ve sponsorlar ile birlikte paylaşım başına 1,7 milyon dolar civarı bir gelir elde ediyor.
#6

Ariana Grande

Grammy Ödülü sahibi ünlü şarkıcı, söz yazarı, iş kadını, yatırımcı ve aktris… Yıldız isim Ariana Grande’nin sıfatları gerçekten say say bitmiyor. Tabii ki onu bütün dünya ilk olarak şarkıları ile tanıdı ve çok sevdi. Daha sonra televizyonda ve magazinde de aktif bir figür haline gelen Ariana Grande, tüm dünyanın en ünlü isimleri arasında yer alıyor. Sosyal medyada kendisini göstermeyi seven Grande, özellikle Instagram’ı aktif olarak kullanıyor.

Ariana Grande’nin popüler uygulamada 332 milyon takipçisi bulunuyor. Ünlü şarkıcı, Instagram’da paylaşım başına 1,67 milyon dolar civarı bir gelir elde ediyor.
#7

Kim Kardashian

Kim Kardashian belki de bu listede yer alan en magazinsel figür. Kim Kardashian televizyon ve magazin dünyasında adını duyurduktan sonra öyle ünlü bir isim haline geldi ki kardeşleri bile çok ünlü oldular. Özellikle fırtınalı evliliği, yaşadığı ihtiraslı aşklar ve vücuduna yaptırdığı estetikler ile dikkat çeken Kim Kardashian, şimdilerde ise girişimcilik, tasarımcılık ve televizyonculuk yapıyor.

Dünyanın adı en çok bilinen ünlülerinden olan Kim Kardashian’ın Instagram’da güncel olarak 330 milyon takipçisi var. Kim Kardashian paylaşım başına ise yaklaşık 1,65 milyon dolar kazanıyor.
#8

Beyoncé

Güzel müzisyen ve oyuncu Beyonce, haliyle tüm dünyanın en çok sevdiği ve tanıdığı isimler arasında yer alıyor. Magazin dünyasında adından sıkça söz ettiren, şarkıları dilden dile dolaşan ve kazandığı ödüller ile adını en iyiler arasına yazdıran Beyonce’nin sosyal medyada aktif olması da gayet doğal. Beyonce özellikle Instagram’ı çok aktif kullanıyor ve büyük bir takipçi kitlesine sahip.

Ünlü şarkıcının Instagram’da 276 milyon takipçisi var. Beyonce bu sayede, paylaşım başına 1,42 milyon dolar civarında bir miktar kazanıyor.
#9

Khloe Kardashian

Kardashian ailesinin en ünlü figürlerinden biri olan Khloe Kardashian, ablasının izinden gitmeye devam ediyor. Ablası Kim Kardashian gibi ünlü bir televizyon figürü ve moda ikonu olan Khloe, sosyal medyada da her geçen gün ününe ün katıyor. Khloe özellikle “Keeping Up with the Kardashians” adlı reality show’dan sonra adından söz ettirmeye başladı. Bir de ünlü basketbolcu Lamar Odom ile evliliği ile gündemde kalmayı başarmıştı.

Khloe Kardashian’ın Instagram’da güncel olarak 273 milyon takipçisi bulunuyor. Khloe paylaşım başına yaklaşık 1,4 milyon dolar gelir elde ediyor.
#10

Kendall Jenner

“Jenner Kardeşler”in en büyüğü ve Kardashian’ların üvey kardeşi Kendall Jenner, tıpkı diğer tüm kardeşleri gibi modellik, girişimcilik, televizyon yıldızlığı gibi kulvarlarda kendisini gösteriyor. Aynı zamanda magazin dünyasında da en çok konuşulan figürlerden biri olan Kendall Jenner, popüler sevgilileri ve çapkınlığı ile de adından söz ettiriyor. Hal böyle olunca ünlü isim sosyal medyada da hatırı sayılır bir takipçiye sahip.

Kendall Jenner’in popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da güncel olarak 258 milyon takipçisi bulunuyor. Kendall, paylaşım başına yaklaşık 1,3 milyon dolarlık kazancı ile Instagram’dan en çok gelir elde eden onuncu kişi olmayı başarıyor.
Netflix Yarışma Programları: En Keyifli 11 Netflix Yarışma Programı
İzleyicileri Dehşete Düşüren En İyi 18 Suç Belgeseli
Ad Area

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu yazı için zaten tepki gösterdim.

Tepkiler