Eğlence Genel Kültür Sanat

Mutfağını Yenilemek İsteyenlere İlham Verecek 9 Fikir

0
Lütfen Oturum aç veya Kayıt Ol bunu yapmak için.

Mutfağını yenilemek isteyenler buraya! Retrodan minimale, size ilham verecek mutfak dekorasyonu fikirlerini derledik…

Mutfakta vakit geçirmeyi sevenler ve mutfağını güzelleştirmek isteyenler buraya! Sizlere ilham vermesi için çeşit çeşit dekorasyon fikirlerini araştırdık ve derledik. Retrodan minimale, aradığınız her dekorasyon fikri burada!  Tek yapmanız gereken kendinize bir yol haritası oluşturduktan sonra işe koyulmak. Bu öneriler sayesinde kısa süre içinde hayallerinizdeki mutfak dekorasyonuna kavuşabilirsiniz. İşte mutfağını yenilemek isteyenlere ilham verecek 9 dekorasyon fikri…

#1

Modern

Konu modern mutfaklar olduğunda tercihinizi yumuşak tonlarda mutfak dolaplarından yana kullanmanız gerekiyor. Ek olarak fırın, buzdolabı ya da mikrodalga gibi eşyaların da gri olmasında fayda var. Mutfağınızı çeşitli objelerle süsleyebilirsiniz. Tezgahınızı olabildiğince boş bırakmak modern görünümden uzaklaşmamanızı sağlayacaktır. Son olarak şık bir vazonun içindeki çiçek buketlerini de unutmayalım!
#2

Endüstriyel

Son yılların en popüler ev dekorasyon tarzlarından biri endüstriyel tarz. Koyu renklerin deri ve ahşap gibi materyallerle buluştuğu bu tarzda tuğla duvar görünümü büyük önem taşıyor. Tabii sarkıtma lambaları da es geçemeyiz! Tuğla duvar görünümünü kaybetmemek için klasik mutfak dolapları yerine açık raf sistemini tercih edebilirsiniz.
#3

Retro

Görür görmez aşık olduğumuz bir dekorasyon fikri! Bizi adeta 70’lere ışınlayan bu mutfakta en önemli rolü mutfak dolapları üstleniyor. Zira renkli mutfak dolapları retro mutfakların temelini oluşturuyor. Tabii bir de desenli zeminler var. Retro mutfak görünümü için mutfak dolaplarınızın rengini değiştirmeyi ve zemini yenilemeyi deneyebilirsiniz. Renk renk objelerle etrafı güzelleştirmeyi de unutmayalım!
#4

Klasik

Gelelim klasik mutfak tasarımına. Klasiklerden vazgeçemeyenler için önerdiğimiz bu mutfaklar, genellikle ahşap mutfak dolaplarından oluşuyor. Zemin ise dolaplarla olacak şekilde koyu renk tercih ediliyor. Tabii dilerseniz açık renk zemin de kullanabilirsiniz. Mutfağınızı dekore etmek içinse tercihinizi seramiklerden ve kavanozlardan yana kullanmanız gerekiyor. Şık ve bir o kadar da kullanışlı bir mutfak dizaynı!
#5

Country

Gelelim bir başka favorimize… Adeta bir kır evindeymiş gibi hissetmenizi sağlayan country mutfak tasarımlarında genellikle açık raf sistemi tercih ediliyor. Bu raflara bakır ya da metal detaylı mutfak eşyaları asılıyor, diziliyor. Tıpkı diğer mutfak dizaynlarında olduğu gibi country mutfaklarda da bitkiler büyük önem taşıyor. Mutfağınızı country tarzında dekore etmek istiyorsanız bakır ve metal eşyaların yanı sıra kesme tahtası gibi ahşap objelere de yer vermelisiniz. Önemli olan tüm doğallığı bozmadan korumak!
#6

Minimalist

Son yıllarda öne çıkan bir başka dekorasyon tarzı daha. Az ve sade eşya temeli üzerine kurulan bu tarz, elbette mutfaklara da uygulanabiliyor. Minimalist bir tarz için tercihinizi nötr renklerden yana kullanmanız gerekiyor. Ayrıca mutfaktaki eşya kalabalığını gizleyebilmek için de yeterli depolama alanı olması şart. Tahmin edebileceğiniz üzere mutfak tezgahının da olabildiğince boş olması gerekiyor. 😊😊
#7

Bohem

Country tarzı dekorasyonları anımsatan bohem mutfaklar, sosyal medyada sık sık karşımıza çıkıyor. Kilimlerin, masa örtülerinin, havluların ve bezlerin önemli bir rol üstlendiği bu tarzda ne kadar desen o kadar iyi! Renkli bardaklar ve tabaklar da elbette çok önemli. Diğer tüm tarzlarda olduğu gibi bohem mutfaklarda da bol bol canlı bitki kullanabilirsiniz.
#8

Maksimalist

Minimalist dizaynlara tepki olarak doğan maksimalist dizaynlar, adından da anlaşılabileceği üzere kalabalığı, renkleri ve desenleri ön plana koyuyor. Bu tasarımlarda çeşit çeşit desenler, renkler ve dokular dikkat çekiyor. Maksimalist bir mutfak için elinizdeki eşyaları farklı desenlerde ve renklerde boyayabilirsiniz. Mutfak dolaplarını da unutmayalım! Kilim ve kilimle benzer desenlerde karolarla son dokunuşu yapabilirsiniz.
#9

Monochrome

Son aylarda yükselişe geçen monochrome dekorasyonla listemizi sonlandıralım. Tek rengin hakim olduğu bu dekorasyonlarda denge, yumuşak karşıt renklerle sağlanıyor. Tıpkı minimalizm gibi burada da sadelik ön plana çıkıyor. Ne yazık ki monochrome dekorasyonlar, diğer dekorasyonlara göre daha maliyetli. Yine de elinizdeki eşyaları boyayarak mutfağınızı yenilemek de kötü bir fikir değil!
YURT DIŞINDA GEZİLİP GÖRÜLESİ YERLER
Daha Genç Görünmemizi Sağlayan Kahvaltılıklar
Ad Area

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu yazı için zaten tepki gösterdim.

Tepkiler