Genel

Netflix Yarışma Programları: En Keyifli 11 Netflix Yarışma Programı

0
Lütfen Oturum aç veya Kayıt Ol bunu yapmak için.

Eğer romantizm ve dramanın bir arada olduğu, bol kaoslu yarışmalar size göreyse, o halde size uzun bir süre boyunca yetecek kadar malzeme olduğuna emin olabilirsiniz. Reality showlar bana göre değil, rekabet ve heyecanlı yarışmalardan hoşlanıyorum diyorsanız onlardan da bolca var. Neredeyse tüm dünyada milyonlarca insan tarafından seyredilen Netflix, farklı zevklere hitap etmeyi ve heyecanı dorukta tutmayı çok iyi başarıyor. Keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak, sizi yormayacak ve bolca kahkaha vadedecek yarışma programları arıyorsanız bu listeye mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. İşte karışınızda Netflix’in en dikkat çeken 11 yarışma programı!

#1

Love Is Blind

Netflix’in en sevilen reality showlarından bir tanesi olan Love is Blind sosyal medyada adeta bir bomba etkisi yarattı. Yarışmanın konusu şöyle; Aşk son yıllarda giderek daha da yüzeysel bir hâle geldi. İnsanlar artık cep telefonlarından kıyafet seçer gibi flört edecekleri kişiyi seçebiliyorlar. Peki ama bu ne kadar sağlıklı? Elbette pek çok insan eskiden yaşanan o ikonik aşlara özeniyor. Birinin yalnızca kişiliğine aşık olmak ve onun nasıl göründüğünü bile bilmeden onunla bir ömür geçirmeye karar vermek mümkün mü dersiniz? İşte Love Is Blind bu sorunun yanıtını arıyor. Gerçek aşkı arayan kadın ve erkek yarışmacılar, kapsüllerin içerisinde birbirlerini görmeden konuşmaya ve birbirlerini tanımaya başlıyorlar. Eğer bir kadın ve bir erkek birbirleriyle görüşmek isterlerse ise evlenme teklifi etmeleri gerekiyor. Yani bu yarışmada karşındaki yarışmayı görmek için öncelikle onunla nişanlanman gerekiyor!
#2

Too Hot to Handle

Kafa yakan Netflix reality showlarından bir tanesi de Too Hot to Handle. Bu yarışma her ne kadar oldukça saçma olarak nitelendirilebilse de insanı kendisine çekiyor. Eğer siz de aklınızı boşaltacağınız, basit ama bir o kadar da eğlenceli bir yarışma programı seyretmek istiyorsanız çerez niyetine Too Hot to Handle’ı izlemeyi deneyebilirsiniz. Yarışmanın konsepti şu şekilde; Görsel olarak dikkat çeken kadın ve erkekleri bir eve topluyorlar ve yarışmacılar neden orada olduklarını bilmiyorlar. Parti yapıp eğleneceklerini sanan yarışmacılar özgürce takıldıkları birkaç saatten sonra hayatlarının şokunu yaşıyorlar. Evin farklı yerlerine yerleştirilmiş olan kameralar ve bir robot olan Lana onları 7/24 izliyor ve yarışmacılardan tek bir şey istiyor. Büyük para ödülünü kazanmaları için hiçbir şekilde cinsel aktivitede bulunmamaları ve duygusal bağ kurmaları gerekiyor.
#3

Floor Is Lava

2020 yılında, yani pandemi nedeniyle evlerden çıkamadığımız zamanlarda yayınlanmış olan Floor Is Lava, Netflix’in en beğenilmiş ve en eğlenceli yarışma programlarından bir tanesi. Yarışmanın konsepti aslında bir çocuk oyunu olan Floor Is Lava oyununa dayanıyor. Bu oyunun orijinalinde yerin lav olduğu hayal ediliyor ve yarışmacıların yere dokunmadan bir yerden başka bir yere geçmesi gerekiyor. Floor Is Lava yarışması da tam olarak bu konsepte sahip fakat tek farkı, yerin gerçekten de lav benzeri bir sıvı ile kaplı olması. Heyecan dolu olan bu yarışmada ekipler birbirinden farklı engellerin üzerinden atlayarak istenilen hedefe ulaşmaya çalışıyorlar.
#4

Flinch

Ekstrem bir yarışma istiyorum mu ediyorsunuz? O halde Flinch tam aradığınız program olabilir. İrlanda kırsalında gerçekleşen bu yarışma son derece tuhaf ve bir o kadar da komik! Bir grup cesur yarışmacı akıl almaz yarışmalara katılıyor ve eğer başarılı olamazlarsa tatsız sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyorlar. Yarışmacıların karşısına nasıl bir test çıkacağını asla bilmiyoruz. Fakat yapmaları gereken tek bir şey var o da irkilmemek. Çünkü eğer irkilirlerse başarısız oluyorlar ve cezalarını çekmeleri gerekiyor.
#5

The Circle

Bu listede yer alan ve seyircilerden en büyük beğeniyi kazanmayı başaran Netflix yarışmalarından bir tanesi The Circle. Bu yarışmanın bu kadar çok sevilmesinin nedeni ise elbette son serece özgün olan konusu. Sosyal medyanın hayatlarımızda çok büyük bir yer kapladığı bu dönemde, bu yarışma milyonlarca insanın ilgisini çekmeyi başarıyor. Yarışmanın teması şu şekilde; Sosyal medyada gördüğümüz tüm profiller gerçek mi? Bu sorunun yanıtı yarışmanın konseptini de oluşturuyor. Yarışmacılar birbirlerini görmüyor, yalnızca sosyal medya profilleri üzerinden konuşuyorlar. En popüler seçilen ise yarışmayı kazanıyor. Tabii yarışmanın birincisi olmak için her zaman doğruyu söylemek gerekmiyor.
#6

Nailed It

Yemek yarışmalarını seyretmeyi seviyor musunuz? Eğer bu soruya vereceğiniz yanıt evet ise, daha önce seyrettiğiniz tüm yemek yarışmalarını unutun ve Nailed It’e bir şans verin. Çünkü bu yarışmada profesyonel aşçılar yarışmıyor. Nailed It’de hepimiz gibi sıradan kişiler yarışıyor ve nihayetinde kötünün iyisi yarışmayı kazanıyor. Her bölümde üç farklı amatör yarışmacı katılıyor ve onlardan istenilen ve oldukça zor olan tatlıları hazırlamaları isteniyor. Elbette bu tatlıları nasıl hazırlayacakları hakkında ipuçları da veriyorlar. Ortaya çıkan sonuçlar ise gülmekten gözlerinizden yaş getirecek cinsten. Tüm zamanların en komik yemek yarışmasını mutlaka seyretmenizi öneriyorum.
#7

Awake The Million Dollar Game

Oldukça heyecanlı ve bir o kadar da komik olan Awake The Million Dollar Game yarışması, bir milyon dolar büyük ödül kazanmak isteyen yarışmacılara oldukça zorlu bir görev veriyor. Yarışmacılar onlara verilen zorlu görevleri yerine getirmeliler. Hem de bunu yaparken 24 saat boyunca uyumamaları gerekiyor. Birbirinden keyifli görevleri yerine getirmesi gereken yarışmacılar uykusuzluğa yenik düştükçe ortaya oldukça komik görüntüler çıkıyor. Daha önce eşi benzeri görülmemiş, oldukça keyifli bir yarışma seyretmek istiyorsanız Awake The Million Dollar Game aradığınız kan olabilir.
#8

Exatlon

Netflix’in büyük ilgi gören yarışmalarından bir tanesi de ülkemiz tarafından yapıldı. Acun Ilıcalı tarafından hazırlanmış olan Exatlon, gerek konseptiyle gerek de yarışmacıları ile büyük ses getirdi. Toplamda on altı yarışmacının katılmış olduğu Exatlon’da belirli görevleri yerine getirmeleri bekleniyor. Yarışmacıların hepsi sosyal medya ünlülerinden seçildi ve bundan dolayı da Exatlon büyük ilgi çekmeyi başardı. Eğlenceli parkurların ve bolca kavganın bulunduğu yarışma hem kaos hem de fiziksel sporları sevenlerin mutlaka seyretmesi gereken programlar arasında bulunuyor.
#9

New World

Netflix’in Kore yapımı programları arasında en çok ilgi gören yarışmalardan bir tanesi olan New World, altı ünlü yarışmacıyı gerçek üstü bir adaya getiriyor ve onları stratejik bir savaşın ortasına bırakıyor. New World oldukça yaratıcı bir konsepte sahip. Altı ünlünün hayatta kalması beklenen bu ada her şeyin mümkün olduğu, imkanlarla dolu ve bir o kadar da büyülü bir yer. Hayal ettikleri evlere, lezzetli yemeklere ve daha pek çok şeye sahip olan yarışmacılardan tek bir şey bekleniyor. O da yalnızca New World’e ait olan bu sanal para birimini kazanmak ve yarışmanın sonucunda nakite çevirip eve zengin olarak dönmek.
#10

Win the Wilderness

Hayatta kalma konseptli yarışmalardan hoşlanıyorsanız size bayılarak seyredeceğiniz bir önerim var: Win the Wilderness. Bir İngiliz yarışması olsa da Alaska’da geçen Win the Wilderness, altı farklı çifti doğanın göbeğine atıp onlardan hayatta kalmalarını bekliyor. İşin daha da keyifli kısmı, Survivor gibi hayatta kalma yarışmalarının aksine bu yarışmada parkurları geçmeleri ve ödül kazanmaları beklenmiyor. Altı çiftin Alaska’ya yerleşip burada hayat sürmeye alışmaları isteniyor. Elbette yarışmacıların başlarına gelen her türlü olumsuzluk da çok daha gerçek bir hâl alıyor. Eğer gerçek insanların hayatta kalmak için gerçekten yapabilecekleri şeyler ilginizi çekiyorsa, Win the Wilderness’a muhtemelen bayılacaksınız.
#11

Blown Away

Netflix’te gerçekten yetenekli insanların hünerlerini gösterdiği birbirinden iddialı yarışmalar bulunuyor. Şüphesiz ki bunlar arasında en çok dikkat çekeni Blown Away. Cam üfleme sanatı hakkında olan bu yarışmada bir grup zanaatkar yeteneklerini göstermek ve en iyi seçilmek adına birbirleri ile yarışıyor. Elbette yarışmanın sonunda elde edilen tek şey yalnızca birincilik ünvanı değil. Birinci olan yarışmacının eserleri dünyanın en ünlü cam müzelerin birinde sergileniyor ve bir de üstüne güzel bir para ödülü veriliyor. Kum, kireç ve soda ile yapılacak göz alıcı tasarımları görmek ve bu heyecana dahil olmak için Blown Away’e bir şans vermenizi öneriyorum.
Seks sırasında alacağınız zevki artırmak için yapacağınız 4 basit teknik
Instagram Zenginleri: Instagram’dan En Çok Para Kazanan 10 Ünlü
Ad Area

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu yazı için zaten tepki gösterdim.

Tepkiler